Gardenya Çiçeği Bakımı, Özellikleri ve Anlamı

Eviniz için bir Gardenya çiçeği almayı düşünüyorsanız, ona nasıl düzgün bakılacağını bilmek önemlidir. İyi bakılmış bir Gardenya çiçeği, kuru, kumlu toprak da dahil olmak üzere çoğu ortamda gelişecektir. İlkbaharın başlarında ve sonbaharda, düzenli olarak sulama önemlidir. Suda çözünür gübre ile gübreleme de önemlidir. Bu bitki erken ilkbahardan geç sonbahara kadar büyür. Gardenya bitki bakımı ve anlamı için iyi bir kaynak, Yasemin, Güller, Gerbera Papatyaları, Glayöl ve Acanthus için uzman rehberler sunan Petal Republic’tir.

Gardenya çiçeği özellikleri

Gardenya çiçekleri muhteşem ve hoş kokuludur, bu nedenle dünya çapında yetiştirilmeleri şaşırtıcı değildir. Esas olarak süslü çiçekler olarak yetiştirilirler, ancak güzellikleri güzel çiçeklerin çok ötesine uzanır. Bu yaz çiçeği, özel biri için mükemmel bir hediye ve anlamları güzelliği kadar çok yönlü. Gardenya bitkinizin bakımı için bazı ipuçlarına bir göz atın:

Gardenyayı düzenli olarak sulayın ve kireçli su kullanmayın. Çiçeğin yapısını bozan kireçten zarar görebilir. Ayrıca, kurumasına neden olabileceğinden fazla sulamaktan kaçının. Gardenya kokusu insanları kendine çekecek. Ayrıca melekleri ve saf duyguları sembolize ettiğine inanılıyor. Kokusu onu herhangi bir eve güzel bir ek yapar ve vermek için harika bir hediyedir.

Gardenya çiçek bakımı

Gardenya çiçeklerinin bakımı zor olmasa da güzel bir şekilde çiçek açtıklarından emin olmanın en iyi yolu onları nemli, iyi drene edilmiş bir kapta tutmaktır. Haftada yaklaşık bir inç suya ihtiyaçları vardır, bu nedenle ikliminiz kuruysa, onları sık sık sulamalısınız. Fazla sulanmayı sevmedikleri için fazla sulamaktan kaçınmalısınız. Bunun yerine, bir potasyum, magnezyum ve nitrojen tabakası sağlamak için bitkinin tabanına biraz kahve telvesi serpin. Kahve telvesi ayrıca asit seven gardenyalar için gerekli olan toprağın pH seviyesini düşürmeye yardımcı olacaktır.

Gardenya Çiçeği

Gardenya Çiçeği

Gardenya çiçeklerinin kokusu baştan çıkarıcıdır. Kokulu çiçek yoldan geçenlerin dikkatini çeker. Gardenya, dünyanın en güzel kokulu çiçeği olarak bilinir ve aroması birçok hayranı kendine çeker. Gardenya ayrıca melekleri ve saf duyguları sembolize eder. Kız arkadaşınız için romantik bir hediye arıyorsanız, gardenya çiçekleri mükemmel bir seçimdir.

Gardenya çiçeği anlamı

Gardenya çiçeği, beyaz renkli çiçekleriyle bilinir ve bu özelliğiyle masumiyet, saf ve temiz duyguları temsil eder. Ayrıca, iyi niyet, duygusal bağ ve temiz kalpli olmak gibi anlamlara da sahiptir. Gardenya çiçeğinin baskın ve güzel kokusu, güçlü bir karakteri simgelerken, isminin bir diğer anlamı da üzerinde cennet taşıyan bahçe demektir. Bu çiçekler, açtıkları güzel çiçekleriyle bu anlamların hakkını verir ve genellikle günahsız melekleri andıran bir süs bitkisi olarak kabul edilir. Gardenya aynı zamanda “beni unutma çiçeği” olarak da bilinir ve gerçek aşk anlamına gelir. Bu nedenle, gardenya çiçeği hem ev dekorasyonunda hem de hediye olarak popüler bir seçimdir.

Gardenyalar ayrıca umudu temsil ederler. Bulundukları her ülkede umut temsilcileri olarak popüler hediye tercihleridir. Bunu araştırmak için flower meaning hope yazıp aratmak yeterli.

Gardenya çiçekleri, birçok ünlü kişi ve yer dahil olmak üzere uzun bir geçmişe sahiptir. Billie Holiday, Caz Dönemi’nde saçlarına gardenya çiçekleri takmasıyla tanınır. Sigmund Freud’un bu çiçeklere özel bir ilgisi olduğu söylenir. Bitkiler aynı zamanda Yunan rüyalar tanrısı Morpheus için de kutsaldı. Bir zamanlar cennetin sembolü olarak kabul edildiler ve sembolik bir tane giydiler.

 

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.